Potencijalno kompromitovan server 46.4.229.225
#1
https://www.abuseipdb.com/check/46.4.229.225
https://viewdns.info/reverseip/?host=46.4.229.225&t=1
https://threatbook.io/ip/46.4.229.225

Postoji mogućnost da je server kompromitovan, a sajt zajecarskopivo.com je samo jedan od mnogih sajtova koji su hostovani na tom serveru.

Code:
ariete.rs
arriva.rs
autocentarnesa.rs
babyliss.rs
babypromed.com
belgradearthotel.com
beniourains.com
c2c.rs
chulucation.com
clout.ae
d4s.rs
fieldscopeint.com
galens.rs
geciclaw.com
hurom-srbija.rs
jumpinnhotelbelgrade.com
kart.rs
kovilovoresort.rs
lavprojekt.com
magnetic.rs
mojamama.rs
momshouse.rs
ordinacijacvejanovic.com
palaceone.rs
pametankupac.com
playandfun.rs
printerservis.rs
ptma-mihailovic.com
refot.com
sakurapark.rs
saveljicandchulu.com
sbcprn.com
skyapartmani.com
skyhotel.rs
smartweb.rs
sossnbs.rs
spagel.rs
stadionshoppingcenter.rs
sunnyville.rs
teslamedical.me
transprodukt.rs
turizamarriva.rs
zajecarskopivo.com


Attached Files Image(s)
           
There is no patch for stupidity - Kevin Mitnick
Reply
#2
Kako si zaključio da je baš host zajecarskopivo.com kompromitovan? Ili si to ostavio samo kao primer host-a?
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#3
Primer hosta. Ima tu mnogo više hostova.
There is no patch for stupidity - Kevin Mitnick
Reply
#4
Nije kompromitovan ni zajecarskopivo.com niti je server kao takav kompromitovan.
Reply
#5
Odlično. Da li možeš da nam objasniš šta je tačno registrovano na AbuseIPDB? Na ThreatBook vidim neke prilično starije incidente...
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#6
Server hostuje stotine WP sajtova. Jedan od tih WP sajtova je verovatno razvaljen nekim nulled pluginom ili sličnom glupošću pa pokušava da se širi na druge servere. Server kao takav garantovano nije kompromitovan.
Reply
#7
Na AbuseIPDB ima nekih detalja koji mogu da ti posluže za pretragu logova sa ciljem identifikovanja (čini mi se WP) hosta. Razumeo sam da si ti admin.

P.S. Promenio sam naslov jer ne znamo koji je host kompromitovan tačno.
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#8
Nisam admin - ali znam kako te stvari funkcionišu.

Naslov i dalje nije dobar. Server nije kompromitovan - prijavljen je za napade. Dakle: Napadi sa servera XXX.XXX.XXX.XXX
Reply
#9
Kako nije kompromitovan ako idu napadi sa te IP?

Hoceš da kažeš:
1) Da neko lažira IP ka AbuseIPDB / Senzorima?
2) Da je neka WP opcija zloupotrebljena za SPAM?
3) Da je kompromitovan neki host (npr. WP Aplikacija)?
4) ... ?
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#10
Hoću da kažem da server nije kompromitovan.
Da jeste - pošto je shared server - bio bi kompletno ugašen, i dalje bi stizale prijave na abuseipdb. I s obzirom na to da hostuje baš high profile sajtove, čulo bi se za to.

U nekom momentu je neki WP vrv bio kompromitovan, pravio sranja, i onda je očišćen i to je to. Kraj priče bukvalno.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)