nezakonit pristup MUPovim računarima korišćenjem HDMI kablova i WIFI miševa
#1
Big Grin 
Zaista tako nekako glasi opis vesti Big Grin  evo TW linka, a evo i linka do insajdera.

   

Po ovom opisu meni pada napamet sto kombinacija, custom hwd, potpuni haos i mr Robot akcije, medjutim u textu kada vidim da se radi o polaganju testova, malo mi se menja slika Smile
Dakle umesto custom hwd-a je verovatno u pitanju povezivanje drugog racunara na isti monitor na kojem je i racunar za polaganje pa menja source slike, i naravno wireless misa koji je vezan na istu tu masinu... Tako nekako, m?
#BudimoSajberSvesni
Reply
#2
možda je preko Teamviewera rešavao test umesto đaka, šta će mu HDMI kabl i WiFi miš kad može i tako
Reply
#3
Nije mogao da obidje zabranu instalacije bilo cega? Mozda se jesu potrudili da zastite racunare Smile

Ja sam pomislio po naslovu da je neko spakovao neki board u misa, kao ovaj batica sto je napravio RPi Zero mouse computer: https://youtu.be/bLjFe7Lzjs8
Nekada davno je bila reklama za secret computer u misu, cak je na reklami bilo nesto tipa "sve vam je zabranjeno na sluzbenom racunaru, ponesite ovog misa" Big Grin pokusacu da iskopam video.
Drugo, za HDMI sam pomislio, mozda je neko spakovao neki ESP ili RPi Pico, HDMI prenosi 5V/300mAh, lepo 3D printovano kucistance po sred kabla bi zavaralo laika... Bas sam se nadao necemu socnom Big Grin kad ono... mucak.
#BudimoSajberSvesni
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)