The day REvil, Anonymous Sudan and KillNet announced the attack on EU banks
#1
Quote:Topor Live, Telegram kanal sa preko 3.9M pratilaca, izvestio je 14.06.2023. da će u narednih 48 sata REvil, Anonymous Sudan i Killnet “srušiti” čitav evropski bankarski sistem.

Najavljeni napad se, međutim, nije desio. Ipak, u ovom tekstu analiziraju se faktori koji utiču na uspešnost sajber napada u situaciji kada se napad unapred najavljuje, kao što je ovde bio slučaj.

Ceo tekst: https://cybercrime.rs/2023/07/11/onda-ka...-eu-banke/
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#2
Napadi su se odigrali.
samo sto je prvobitni rok od 48 sati obrazolozen os strane Anon Sudan hakera "da ce napadi trajati 48 casova ali da ne pocinju od trenutka objave" takodje, kako su naveli, odlaganje je korisceno za medijsku propagandu i drzanje zrtava u neizvesnosti.
jedna od prvih zrtava bila je eib.org i eif.org i prvobitni napad oborio je pristup sajtovima oko 10 sati. posle su bili jos neki kraci napadi.
bilo je jos mnogo napada na EU banke i ostale institucije samo sto ih ne zelim svrstavati u isti kos sa ovom najavom od 48 casova


Attached Files Image(s)
       
Reply
#3
Meni se čini kao da su išli i napadali sve redom, bez nekog stvarnog plana. Ovo što su i oborili ne igra neku veliku ulogu u procesing sistemima, zar ne?
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#4
(07-12-2023, 08:08 AM)1van Wrote: Meni se čini kao da su išli i napadali sve redom, bez nekog stvarnog plana. Ovo što su i oborili ne igra neku veliku ulogu u procesing sistemima, zar ne?

Napadali su siri spektar industrija, imao sam priliku da analiziram skriptu kao i povezevanje sa telegram bot.
ali konkretno vezano za 48 sati napade, napali su samo  EU banku i onemogucili pristup sajtu, sto se processing sistema tice, da to si u pravu ali ukoliko gledamo pocetak upotrebe ddos napada, bili su mnogo jednostavni, sada imamo napade na nekoliko nivoa i verujem da su im svaki dosadasnji napad samo test za neki buduci koji ce biti mnogo razorniji.
Reply
#5
Evo texta koji se (donekle) uklapa u temu: https://www.sentinelone.com/blog/neo_net...sh-ecrime/
#BudimoSajberSvesni
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)