Поздрав из Шумадије
#1
Information 
Здраво свима из Шумадије!

Ја сам Александар Урошевић, ГНУ Шумадијац који је у младости био заговорник ГНУ/Линукс операитивнопг система и слободног софтвера у Србији, што кроз њуз групе (usenet) yu.os.software и yu.os.linux (Urke MMI и EscN0W), потом кроз електронски часопис GNUzilla (2005-2009), и на крају као уредник рубрике Лаки пингвини у Свету компјутера (2006-2012).

У међувремену сам направио OOoTranslit за пресловљавање текста у ОпенОфис/ЛибреОфис канцеларијским пакетима, и неколико Вордпрес додатака. Такође сам направио неколико Твитер робота од којих вероватно најпраћенији су @vreme, @kurs и @gorivosrbija.

Никада се нисам бавио infosec темама, мада сам у каријери једно време идентификовао и поправљао хаковане Вордпрес сајтове.

Прошле 2021. године сам започео мали пројекат мапирања камера у Крагујевцу, али сам због недовољно слободног времена ту причу паузирао и оставио је на нивоу информација за саобраћај у Крагујевцу.

Форуму Безбедан Балкан сам се придружио (хвала Иване!) са циљем да информацијама прикупљеним кроз лично искуство допринесем неким темама, кад год будем имао времена за то (живот, пунолетна деца, посао).

Кад год не пишем на енглеском језику, пишем ћирилицом.

Мислим да би за почетак то било то.

Пријатно веће жели вам
Урке
Reply
#2
Ola Urke, dobro dosao Wink

Mogu li da znam sto si BIO zagovornih linuxa?
Kontam da je konkretan argument, s`obzirom na iskustvo u istom... Smile
Reply
#3
Здраво Александре, драго ми је да си нам се придружио, добродошао! Слободно пусти и по неку занимљиву ГНУ тему у форуму ”Razno”. Хвала.
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#4
Хвала момци на добродошлици! Smile

Имајући у виду да ми је мисија била приближавање ГНУ/Линукса "обичним" десктоп корисницима, то "БИО" је трајало до момента када сам схватио да ми је продуктивност у ономе што сам тада радио (да зарадим 'леба и издржавам породицу) била ограничена ширином ГНУ/Линукс система, те сам пожелео да изузетно мање времена проводим у "игрању" са подешавањима радног окружења а много више у самом раду. И тако пређем на Виндоуз 7 негде 2013 па онда на десетку крајем 2015 Smile Што ме не спречава да којекуде и даље ширим причу о слободном софтверу (ко је рекао Гимп и Инкскејп).

Да не закржљам потпуно, ту је једна Малина са Распбијаном и један лаптоп на коме се повремено играм са различитим дистрибуцијама (тренутно Убунту).

Иване, свакако, верујем да ћу имати шта и да научим и да представим Smile

Поздрав!
Reply
#5
Jasno, jasno, razuman odgovor, hvala.
Bas me zanimalo sta je moglo coveka da odvede iz takvog u ovaj drugi pravac Smile
No. manje vise mislim da je dosta dobar deo nas popustio i naklonio se tome, iz istih razloga..
Reply
#6
Pozdrav i od mene Urke!
Sto bi rekli - sve 5 Smile hvala sto si se pridruzio forumu!
#BudimoSajberSvesni
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)