JKP vodovod!
#1
Exclamation 
Listanjem shodana naidjem na potencijalno vrlo osetljiv sistem koji je ekspozovan online, a to je windows server sa nazivom "vodovod-server"!!
Nadam se da nije ono sto mislim da je, al` svakako vredno spomena i alrmatno ako jeste (posle kazu hakovali infrastrukturu - pa i ne hakovali je zbog ovakvih careva)...
No. u pitanju je IP 89.216.89.100
Koji pored sto je sam windows ekspozovan sa vitalnim servisima spolja, tu je i nakacen QNAP storage i uveliko torentuje na istom!
Tako da vise materijala ovde ima koji su veliko NO NO danas da budu ekspozovani spolja...
[Image: image.png]
Takodje mozemo videti da je server pokupio sigurnosne update-ove, al` "odgovornih" admina nema da restartuju server kako bi se primenili..

Sto se tice torrenta, shodanov link otvorite s`vremenom na vreme i pojavice se, u poslednji scan-u koliko vidim bio je ugasen, ali dan pre, se video..
Reply
#2
A onda me nije mrzelo pa sam trazio RDP-ove sa rec vodovod.... kad ono... jos jedan (ali ovo mislim da je za privatni sektor pre post)..
https://www.shodan.io/host/93.87.127.167
Reply
#3
Ako neko sumnja da je bilo skidanja torenta, evo koje IP može da traži u logovima (a ima i na Shodan History).

[Image: attachment.php?aid=93]


Attached Files Image(s)
   
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#4
Preporuka: Pristupati servisima isključivo preko VPN, onemogućiti Torrent servise na aplikativnom i mrežnom nivou.
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)