Kompromitovan Elektronski Dnevnik (idp.esdnevnik.rs)
#1
Izgleda da su resursi i ove državne ustanove neadekvatno zaštićeni i da se zloupotrebljavaju već duže vreme. Došao sam do ovoga istraživajući incidente vezane za MojDoktor

- Prvo sam ukucao na Google: "mojdoktor sorsix", jer samo već videli da ima testing lokacija kompanije koja je izradila MojDoktor aplikaciju i ideja mi je da proverim da li se i one pojavljuju na spam/malware listama (nisam sve još istražio, ako imate vremena molim vas pogledajte i vi)

- Onda među rezultatima došao sam do ove indexirane prezentacije: "ДИГИТАЛНА ТРАНСФОРМАЦИЈА ЗДРАВСТВЕНОГ СИСТЕМА СРБИЈЕ
ПРОФ.ДР ФЕРЕНЦ ВИЦКО", i u njoj sam video na slici ekrana adresu: eapoteka.mojdoktor.gov.rs.

- IP adresa gde vodi eapoteka.mojdoktor.gov.rs je 212.200.188.116. Provajder je Telekom Srbija.

- Zatim sam sam u AbuseIPDB pretražio 212.200.188.116/24 i dobio kao rezultat IP adresu: 212.200.188.121. Provajder je Telekom Srbija.

- Detalji na AbuseIPDB za adresu 212.200.188.121 pokazuju incidente počevši od Marta 2021. do Marta 2023. godine uključujući skeniranje portova, ddos i bruteforce karakteristike napada.

- Zatim ako IP 212.200.188.121 ubacimo u Shodan, dobijemo hostname: idp.esdnevnik.rs.

- Ako pretražimo idp.esdnevnik.rs na Google vidimo da to je login na elektronski dnevnik.


Rezultati sa AbuseIPDB:

[Image: attachment.php?aid=715]


Rezultati sa ShodanIO:

[Image: attachment.php?aid=714]

Rezultati sa Google:
[Image: attachment.php?aid=713]


Attached Files Image(s)
           

.pdf   prezentacija IZIS 04 12 2019 Vicko.pdf (Size: 1.77 MB / Downloads: 171)
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply


Messages In This Thread
Kompromitovan Elektronski Dnevnik (idp.esdnevnik.rs) - by 1van - 03-14-2023, 08:57 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)