Поздрав из Шумадије
#1
Information 
Здраво свима из Шумадије!

Ја сам Александар Урошевић, ГНУ Шумадијац који је у младости био заговорник ГНУ/Линукс операитивнопг система и слободног софтвера у Србији, што кроз њуз групе (usenet) yu.os.software и yu.os.linux (Urke MMI и EscN0W), потом кроз електронски часопис GNUzilla (2005-2009), и на крају као уредник рубрике Лаки пингвини у Свету компјутера (2006-2012).

У међувремену сам направио OOoTranslit за пресловљавање текста у ОпенОфис/ЛибреОфис канцеларијским пакетима, и неколико Вордпрес додатака. Такође сам направио неколико Твитер робота од којих вероватно најпраћенији су @vreme, @kurs и @gorivosrbija.

Никада се нисам бавио infosec темама, мада сам у каријери једно време идентификовао и поправљао хаковане Вордпрес сајтове.

Прошле 2021. године сам започео мали пројекат мапирања камера у Крагујевцу, али сам због недовољно слободног времена ту причу паузирао и оставио је на нивоу информација за саобраћај у Крагујевцу.

Форуму Безбедан Балкан сам се придружио (хвала Иване!) са циљем да информацијама прикупљеним кроз лично искуство допринесем неким темама, кад год будем имао времена за то (живот, пунолетна деца, посао).

Кад год не пишем на енглеском језику, пишем ћирилицом.

Мислим да би за почетак то било то.

Пријатно веће жели вам
Урке
Reply


Messages In This Thread
Поздрав из Шумадије - by Urke.KG - 12-19-2022, 07:59 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)