Klijenti poreske uprave Republike Srpske i rasprava oko validnosti podatka
#14
Mešamo puno tema ovde. Naslov ove teme je vezan za podatke poreske uprave i da li je ono što SOCRadar prikazuje validno. Koliko vidim svi se slažemo da su podaci sa SOCRadar-a validni.

Ono što se ne slažemo je koliko je zapravo opasno ovo sve što se desilo i na koji način se desilo. I imamo nedoumicu ko (kernel_priest ili branko) je šta i kada izjavio (ali ovo sam forum treba manje da zanima).

Imamo spomenuta tri slučaja (molim Vas ispravite me - dopunite, ako sam nešto propustio):

1. IZIS
2. MOJKARTON
3. PORESKA

-

1. IZIS 

Očigledno kompromitovani sistemi, imaju Ransom poruku.

- "Petorica stručnjaka" su izjavili da su podaci već na DarkWeb, a branko je pokazao da nisu baze nego pristupni podaci
- kernel_priest je izjavio da se pristupni podaci za IZIS odavno nalaze na DarkWebu i da su verovatno zloupotrebljeni i iskorišćeni za ovaj napad (što se i meni čini kao validno jer imamo i testauth.izisrs.org)
- Kako su sistemi stvarno kompromitovani, možemo da pretpostavimo i da su podaci (baze i slično) iscureli (ali nismo ih još našli u prodaji)
- Ne znamo ko su "petorica stručnjaka"

   

2. MOJKARTON

Nisam u toku šta se tačno desilo molim Vas dodajte detalje pa ću dopuniti ovde.

- Koliko vidim slično kao kod IZIS-a pronađeni podaci na DarkWeb-u su korisnički podaci, a ne baze. Što ne znači da ne mogu biti zloupotrebljeni na više načina.
- Niko ništa nije izjavio po medijima?
- Nema test domena?

   

3. PORESKA UPRAVA

Nisam u toku šta se tačno desilo molim Vas dodajte detalje pa ću dopuniti ovde.

- Što se tiče ovog slučaja, koliko sam razumeo svi domeni iz Stealer Logs sa SOCRadar su public, i nemamo mejlove?
- Niko ništa nije izjavio po medijima?
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV


Messages In This Thread
RE: Klijenti poreske uprave Republike Srpske i rasprava oko validnosti podatka - by 1van - 01-06-2024, 11:29 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)