Internet prevare koje uključuju deljenje nekakvog koda putem telefona
#2
Ovo je toliko masovno i toliko često da je nerealno.
Imao sam priliku u više navrata da komuniciram sa ovim "napadačima", iskreno mislim da nisu klinci.
Ono što je mnogo ozbiljnije, najčešće čak nije ukraden profil, svi slučajevi za koje ja znam, a znam ih preko 10 su bili zapravo, nazvaćemo ih tako - phishing profili.
Napadač nađe otvoren profil sa dosta pratilaca, a nekada je i sa manjim brojem od 1000, preuzme fotke, napravi novi profil u kojem promeni username za jedno slovo npr ako je moj IG @maxxa on napravi @maxxaa i doda sve moje pratioce i sve koje ja pratim i svima šalje poruke.
Ono što sam primetio jeste da verovatno postoji automatizacija u određenoj meri, jer na ovu prvu poruku ako ne odgovorim adekvatno - nema dalje komunikacije.
Takođe - uspeo sam i da ga iznerviram jednom prilikom kada sam mu slao lažne kodove na kraju mi je poslao "jel me zezaš" sa sve ljutim emotikonom Big Grin

Ono što je mene iniciralo da ih "lovim" je to što je na IG neka gospođa sa dosta pratilaca objavila story u kom kaže da je zadužena a da nije prosleđivala ništa - short story: ego Big Grin

Ustanovio sam i gde se kupuju vaučeri i kako i kako izgleda borba protiv te prevare od strane telko operatera ali o tome kada budem dobio dozvolu da pišem više Smile
#BudimoSajberSvesni
Reply


Messages In This Thread
RE: Internet prevare koje uključuju deljenje nekakvog koda putem telefona - by maxxa - 05-25-2023, 08:39 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)